Multicomp Pro MCMF0W4BB1003A50 Metal Film Resistor, 100KOHM 250mW, 0.1%
Power Rating
250 mW
Product Range
MCMF Series
Temperature Coefficient
± 15 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 0.1%
Voltage Rating
250 V
Resistance
100 Kohm