Multicomp Pro MCMF0W2FF1800A10 Metal Film Resistor, 180 Ohm, 500mW, 1%
Power Rating
500 mW
Product Range
MCMF Series
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 1%
Voltage Rating
350 V
Resistance
180 Ohm