Multicomp Pro MCMF01WJJ0472A10 Metal Film Resistor, 4.7KOHM, 1W, 5%
Power Rating
1 W
Product Range
MCMF Series
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
500 V
Resistance
4.7 Kohm