Multicomp Pro MCMF01WJJ0221A10 Metal Film Resistor, 220 Ohm, 1W, 5%
Power Rating
1 W
Product Range
MCMF Series
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
500 V
Resistor Type
Precision
Product Length
12 mm
Resistance
220 Ohm
Product Diameter
5 mm