Multicomp Pro MCMF01WJJ0122A10 Metal Film Resistor, 1.2KOHM, 1W, 5%
infotip-icon
View other Through Hole Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Power Rating
1 W
Product Range
MCMF Series
Temperature Coefficient
± 200 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
500 V
Resistor Type
Precision
Product Length
12 mm
Resistance
1.2 Kohm
Product Diameter
5 mm