Multicomp Pro MCMF01WJJ0104A10 Metal Film Resistor, 100KOHM, 1W, 5%
Power Rating
1 W
Resistance Tolerance
± 5%
Voltage Rating
500 V
Resistor Type
Precision
Resistance
100 Kohm