Multicomp Pro MCMF006FF1503A50 Res, 150K, 1%, 600MW, Axial, Metal Film
Power Rating
600 mW
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 1%
Voltage Rating
250 V
Resistance
150 kohm