Multicomp Pro MCMF006FF1102A50 Res, 11K, 1%, 600MW, Axial, Metal Film
infotip-icon
View other Through Hole Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Power Rating
600 mW
Product Range
MCMF Series
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 1%
Voltage Rating
250 V
Resistance
11 kohm