Multicomp Pro MCLRP12JTWRR068 Current Sense Res, 0R068, 5%, 3W, 2512
Tolerance
± 5%
Series
LRP
Resistance
0.068 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 75 ppm/°C