Multicomp Pro MCLRP12JTWRR060 Current Sense Res, 0R06, 5%, 3W, 2512
Tolerance
± 5%
Series
LRP
Resistance
0.06 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 75 ppm/°C