Multicomp Pro MCLRP12JTWRR020 Current Sense Res, 0R02, 5%, 3 W, 2512
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 5%
Series
LRP Series
Resistance
0.02 ohm
Power Rating
3 W
Technology
Metal Strip
Temperature Coefficient
± 75ppm/°C