Multicomp Pro MCLRP12JTWRR012 Current Sense Res, 0R012, 5%, 3W, 2512
View Brand
Model:
MCLRP12JTWRR012
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (700.74KB) EN
Tolerance
± 5%
Series
LRP
Resistance
0.012 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 75 ppm/°C