Multicomp Pro MCLRP12JTDRR022 Current Sense Res, 0R022, 5%, 3W, 2512
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Tolerance
± 5%
Series
LRP
Resistance
0.022 ohm
Power Rating
3 W
Technology
Metal Strip
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C