Multicomp Pro MCLRP12FTWSR007 Current Sense Res, 0R007, 1%, 2 W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP Series
Resistance
0.007 ohm
Power Rating
2 W
Temperature Coefficient
± 75ppm/°C