Multicomp Pro MCLRP12FTWRR018 Current Sense Res, 0R018, 1%, 3W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP
Resistance
0.018 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 75 ppm/°C