Multicomp Pro MCLRP12FTWRR008 Current Sense Res, 0R008, 1%, 3W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP
Resistance
0.008 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 75 ppm/°C