Multicomp Pro MCLRP12FTDRR091 Current Sense Res, 0R091, 1%, 3W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP
Resistance
0.091 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C