Multicomp Pro MCLRP12FTDRR075 Current Sense Res, 0R075, 1%, 3W, 2512
View Brand
Model:
MCLRP12FTDRR075
Technical Data Sheets
Technical Data Sheet (700.74KB) EN
Tolerance
± 1%
Series
LRP
Resistance
0.075 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C