Multicomp Pro MCLRP12FTDRR075 Current Sense Res, 0R075, 1%, 3 W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP Series
Resistance
0.075 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50ppm/°C