Multicomp Pro MCLRP12FTDRR060 Current Sense Res, 0R06, 1%, 3W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP
Resistance
0.06 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C