Multicomp Pro MCLRP12FTDRR035 Current Sense Res, 0R035, 1%, 3W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP
Resistance
0.035 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C