Multicomp Pro MCLRP12FTDRR030 Current Sense Res, 0R03, 1%, 3W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP
Resistance
0.03 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C