Multicomp Pro MCLRP12FTDRR015 Current Sense Res, 0R015, 1%, 3 W, 2512
Tolerance
± 1%
Series
LRP Series
Resistance
0.015 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50ppm/°C