Multicomp Pro MCLRP12DTWSR091 Current Sense Res, 0R091, 0.5%, 2 W
Tolerance
± 0.5%
Series
LRP Series
Resistance
0.091 ohm
Power Rating
2 W
Temperature Coefficient
± 75ppm/°C