Multicomp Pro MCLRP12DTDRR080 Current Sense Res, 0R08, 0.5%, 3W, 2512
Tolerance
± 0.5%
Series
LRP
Resistance
0.08 ohm
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 50 ppm/°C