Multicomp Pro MCLRP06JTETR010 Current Sense Res, 0R01, 5%, 1W, 1206
Tolerance
± 5%
Series
LRP
Resistance
0.01 ohm
Power Rating
1 W
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C