Multicomp Pro MCKNP03WJ0470AA9 Res, 47R, 5%, 3W, Axial, Wirewound
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 300 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Resistance
47 Ohm