Multicomp Pro MCKNP03WJ0180AA9 Res, 18R, 5%, 3W, Axial, Wirewound
Power Rating
3 W
Temperature Coefficient
± 400 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Resistance
18 Ohm