Multicomp Pro MCKNP01WJ0500A10 Res, 50R, 5%, 1W, Axial, Wirewound
Power Rating
1 W
Temperature Coefficient
± 300 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Resistance
50 Ohm