Multicomp Pro MCKNP01WJ0471A10 Res, 470R, 5%, 1W, Axial, Wirewound
infotip-icon
View other Through Hole Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Power Rating
1 W
Product Range
MCKNP
Temperature Coefficient
± 300 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Resistor Type
Flame Proof
Resistance
470 Ohm