Multicomp Pro MCKNP01WJ033KA10 Res, 0R33, 5%, 1W, Axial, Wirewound
infotip-icon
View other Through Hole Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Power Rating
1 W
Product Range
MCKNP Series
Temperature Coefficient
± 400 ppm/°C
Resistance Tolerance
± 5%
Resistance
0.33 Ohm