Multicomp Pro MCHVR12JTET3602 Chip Smd Resistor, Res, 36K, 5%, 1W, 2512, Thick Film
Tolerance
± 5%
Series
HVR
Resistance
36 kohm
Power Rating
1 W
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
2512 [6432 Metric]
Voltage Rating
3 kV