Multicomp Pro MCHVR12FTET2703 Chip Smd Resistor, Res, 270K, 1%, 1W, 2512, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
HVR
Resistance
270 kohm
Power Rating
1 W
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
2512 [6432 Metric]
Voltage Rating
3 kV