Multicomp Pro MCHVR0AFTEU2200 Chip Smd Resistor, Res, 220R, 1%, 0.5W, 2010, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
HVR
Resistance
220 ohm
Power Rating
500 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
2010 [5025 Metric]
Voltage Rating
2 kV