Multicomp Pro MCHVR06JTEV3303 Res, 330K, 5%, 0.25W, 1206, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
330 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
500 V