Multicomp Pro MCHVR06JTEV0680 Res, 68R, 5%, 0.25W, 1206, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
68 ohm
Power Rating
250 mW
Package Size Code
1206 [3216 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
500 V