Multicomp Pro MCHVR06FTEV2403 Res, 240K, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
240 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
500 V