Multicomp Pro MCHVR06FTEV2003 Res, 200K, 1%, 0.25W, 1206, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
200 kohm
Power Rating
250 mW
Technology
Thick Film
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
500 V