Multicomp Pro MCHVR05JTEW3902 Res, 39K, 5%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
39 kohm
Power Rating
125 mW
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
400 V