Multicomp Pro MCHVR05JTEW3003 Res, 300K, 5%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
300 kohm
Power Rating
125 mW
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
400 V