Multicomp Pro MCHVR05JTEW1803 Chip Smd Resistor, Res, 180K, 5%, 0.125W, 0805, Thick Film
Tolerance
± 5%
Series
HVR
Resistance
180 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
400 V