Multicomp Pro MCHVR05JTEW1603 Res, 160K, 5%, 0.125W, 0805, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
HVR Series
Resistance
160 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
400 V