Multicomp Pro MCHVR05FTEW1103 Res, 110K, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Series
HVR
Resistance
110 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Series
HVR
Resistance
110 kohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
400 V
Voltage Rating
400 V