Multicomp Pro MCHVR05FTEW0470 Chip Smd Resistor, Res, 47R, 1%, 0.125W, 0805, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
HVR
Resistance
47 ohm
Power Rating
125 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0805 [2012 Metric]
Voltage Rating
400 V