Multicomp Pro MCHVR03JTEX8203 Res, 820K, 5%, 0.1W, 0603, Thick Film
infotip-icon
View other Surface Mount Resistors dimensions or variations
Please select at least one specification below.
Series
HVR Series
Resistance
820 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V