Multicomp Pro MCHVR03JTEX7502 Res, 75K, 5%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
HVR
Resistance
75 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Series
HVR
Resistance
75 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
200 V
Voltage Rating
200 V