Multicomp Pro MCHVR03JTEX5102 Res, 51K, 5%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
51 kohm
Power Rating
100 mW
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
200 V