Multicomp Pro MCHVR03FTEX9103 Res, 910K, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Series
HVR Series
Resistance
910 kohm
Power Rating
100 mW
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
rohsCompliant
YES
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V