Multicomp Pro MCHVR03FTEX5103 Chip Smd Resistor, Res, 510K, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
HVR
Resistance
510 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
200 V