Multicomp Pro MCHVR03FTEX4703 Chip Smd Resistor, Res, 470K, 1%, 0.1W, 0603, Thick Film
Tolerance
± 1%
Series
HVR
Resistance
470 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Tolerance
± 1%
Series
HVR
Resistance
470 kohm
Power Rating
100 mW
Technology
Thick Film
Temperature Coefficient
± 100 ppm/°C
Package Size Code
0603 [1608 Metric]
Voltage Rating
200 V
This spec is not available in the specification table.
Voltage Rating
200 V